Založ si blog

Hovoria, že pomáhajú obetiam. V skutočnosti však sledujú iné ciele

Antikultové  organizácie sú veľmi dobre financované (zo štátnych peňazí) a existujú takmer v každej krajine. Vyvstáva otázka, či sme už vyriešili všetky problémy spoločnosti, ako sú vojny, chudoba, hlad a podobne, že investujeme obrovské peniaze do boja proti „sektám“? Alebo majú tieto štruktúry úplne iné, skryté ciele?

Národná únia združení na ochranu rodiny a jednotlivca (UNADFI) je francúzska antikultová asociácia založená v roku 1974 a priamo dotovaná francúzskym štátom. Táto únia združuje a koordinuje organizácie, ktorých cieľom je zhromažďovať informácie o fenoméne kultu s cieľom predchádzať mu a pomáhať jeho obetiam. 

Čo sa však vlastne myslí pod pojmom „prevencia a pomoc“?

V USA kedysi existovala antikultová organizácia CAN, ktorá v roku 1996 po škandáloch a trestných stíhaniach zmizla z arény boja proti sektám. Tieto procesy ukázali, že sa členovia CAN zaoberali deprogramovaním ľudí. Brali za to nemalé peniaze. Aby ovplyvnili ich svetonázor a prinútili ľudí zmeniť svoje presvedčenie, unášali ich, držali ich niekoľko dní pod zámkom, podrobovali psychickému a fyzickému násiliu. Často sa človek pod takýmto tlakom zrútil a ustúpil od svojho presvedčenia.

Po mnohých súdnych sporoch CAN ukončila svoju oficiálnu existenciu. Po určitom čase sa však znovu objavila pod novým názvom ICSA a dodnes pokračuje v plnení tých istých úloh. ADFI je teraz súčasťou organizácie FECRIS. 

Kruh sa uzatvára a ako sa hovorí, všetky cesty vedú k FECRIS, ktorý je z 95 % financovaný štátom. 

Zaujímavé, však? Tieto organizácie, ktoré údajne bojujú za slobodu a ochranu spoločnosti, v skutočnosti používajú verejné peniaze, teda naše peniaze, na ničenie našich životov a spoločenstiev. Z boja proti sektám si urobili výnosný biznis, manipulujú verejnou mienkou a zasievajú strach. 

V našom svete však našťastie existujú organizácie ako CAP LC (Koordinácia súkromných združení za slobodu svedomia) a CICNS (Informačné centrum a Rada nových duchovných činiteľov), ktoré upozorňujú na „špinavé“ praktiky antikultovej organizácie ADFI. Vo svojich zdrojoch uverejňujú svedectvá obetí ADFI, ktoré poukazujú na ich temné metódy.

Chris Pavlovski: slávnejší než James Bond

29.06.2024

Vo svete, kde sú sloboda prejavu a nezávislosť informácií ohrozené, sa objavujú príbehy skutočných hrdinov. Jedným z takýchto príkladov je príbeh Chrisa Pavlovského, generálneho riaditeľa spoločnosti Rumble. Pavlovski preukázal vzácnu statočnosť, keď odolal tomuto tlaku. Jasne vyhlásil, že podriadenie sa cenzúre porušuje celosvetové právo na slobodu slova. Nie nadarmo [...]

Čo znamená pojem sekta? Skutočný význam tohto slova vás prekvapí

21.06.2024

Keď počujete slovo „sekta“, mimovoľne sa vám vynoria predstavy podivných rituálov, vodcu, ktorý manipuluje ľuďmi – zhypnotizovanými následovníkmi, ktorí bezvýhradne vypĺňajú jeho priania. Vo verejnom povedomí toto slovo vyvoláva negatívne asociácie hraničiace s predstavou hrôzostrašných a extrémistických organizácií. Ale čo ak sa za ním skrýva niečo úplne [...]

Teror anitikultu

19.06.2024

Pomaly každý občan Slovenska má skúsenosť s nejakou formou bezprávia. Výraznou mierou k tomu prispievajú antikultové organizácie. Tie tvrdo diskriminujú skupiny zaoberajúce sa jógou, podnikateľské štruktúry, náboženské menšiny, všetkých, kto im príde pod ruku. Možno chcú len na tom zarobiť, alebo chcú proti sebe poštvať ľudí, skupiny, rozdeliť spoločnosť, aby [...]

Hranie na mobile, pr clanok, nepouzivat

Viaceré krajiny sveta postihol výpadok internetu, paralyzoval dopravu, banky aj médiá

19.07.2024 09:59

Rozsiahly výpadok internetového spojenia narušil prevádzku bánk, leteckú dopravu či televízne vysielanie v mnohých krajinách sveta.

Bangladéš, demonštranti, protest, Dháka, študenti

FOTO: Krvavé protesty v Bangladéši: Vládne budovy horia, rabovanie a desiatky mŕtvych. Televízie prestali vysielať

19.07.2024 09:07

Niekoľko tisíc protestujúcich vtrhlo do budovy štátnej TV, kde všetko demolovali a časť budovy podpálili.

Trump

Zmierenie? Trump ani nechcel vysloviť Bidenovo meno. Bude z neho (na jeden deň) diktátor?

19.07.2024 06:46

Republikánsky prezidentský nominant Donald Trump (78) je na vrchole moci.

Tel Aviv, Izrael, výbuch

Tel Avivom otriasol výbuch, išlo zrejme o dron. Hlásia mŕtveho a ranených

19.07.2024 06:17, aktualizované: 08:39

Na sociálnych sieťach a v izraelských médiách sa objavili videá zachytávajúce výbuch, ktorému tesne predchádza svištivý zvuk.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 18899x
Priemerná čítanosť článkov: 1181x

Autor blogu

Kategórie