Založ si blog

Aj OSN je na nich krátka: zneužívajú verejné dotácie a škodia, kade chodia

Občas je to boj s veternými mlynmi. K dispozícii je množstvo dôkazov, súdne rozhodnutia, všetko pekne zdôvodnené na papieri, no aj tak to nestačí. Tak je to aj v prípade francúzskej organizácie CAP-LC (Coordination d’associations et des particuliers pour la liberté de conscience), ktorá má v OSN štatút ECOSOC. Bola založená na obranu mierumilovných menšín a nových náboženských hnutí, ktoré FECRIS už mnoho rokov stigmatizuje ako nebezpečné, škodlivé a totalitné sekty. Práve táto organizácia podala žiadosť na zrušenie FECRISu. Pozrite sa, ako dopadla.

27 dokumentov

Žiadosť na zrušenie FECRISu vychádza zo šírenia diskriminačných a hanlivých vyhlásení v rokoch 2006 a 2009, ako aj z konferencií v rokoch 2015, 2016, 2018, 2019 a 2021 proti viacerým náboženským hnutiam a menšinovým vierovyznaniam, ktoré rešpektujú zákony. Každé z uvedených obvinení CAP-LC bolo podložené konkrétnymi dôkazmi, pričom odvolaciemu súdu v Aix-en-Provence bolo predložených celkovo dvadsaťsedem dokumentov. CAP-LC taktiež odsúdila zneužitie verejných dotácií, ktoré obdržal FECRIS od francúzskeho premiéra. 

Exekučným príkazom z 10. septembra 2022 CAP-LC predvolala FECRIS pred súd v Marseille a požiadala o jej rozpustenie pre činnosti, ktoré považovala za nezákonné.

Ohrozenie demokracie

Dňa 12. decembra 2023 odvolací súd v Aix-en-Provence potvrdil predchádzajúce rozhodnutie, na základe ktorého sa FECRIS napriek snahe vyhnúť sa súdnemu konaniu bude musieť brániť proti žiadosti o zrušenie, ktorú podalo francúzske združenie so štatútom ECOSOC pri OSN. Na čele FECRIS bol až do minulého roku Alexader Dvorkin, ruský pravoslávny propagandista známy svojimi nenávistnými prejavmi proti Svedkom Jehovovým, evanjelickým a protestantským cirkvám, stúpencom hnutia Hare Krišna, scientológom v Rusku a v zahraničí. Má veľmi úzke väzby na televízny kanál SPAS, ktorý na internete zverejnil desiatky videí tohto neslávne známeho propagandistu. Dnes je Dvorkin stále členom správnej rady FECRIS, verejne financovanej protisektárskej organizácie so sídlom vo Francúzsku. 

Dvorkin a jeho organizácia sa dnes pokúša zničiť demokraciu v Európe. Právne úkony sa môžu ťahať roky, kým padne finálny rozsudok, FECRIS môže napáchať kopec škody a vážne ohroziť demokraciu. Ako vidno, ani samotná OSN nie je schopná urýchliť tento proces. Egon Cholakian, špecialista na tajné služby, vo svojom vyjadrení bližšie odhalil mechanizmus fungovania FECRIS, ako aj určitej skrytej sily. Ich najväčšia sila je totiž práve v jej utajení. Obávajú sa prezradenia svojho mechanizmu. Pretože ak ľudia spoznajú pravdu, tieto samozvané organizácie nebudú mať kým manipulovať.

Zdroj: coordiap.com

Čo znamená pojem sekta? Skutočný význam tohto slova vás prekvapí

21.06.2024

Keď počujete slovo „sekta“, mimovoľne sa vám vynoria predstavy podivných rituálov, vodcu, ktorý manipuluje ľuďmi – zhypnotizovanými následovníkmi, ktorí bezvýhradne vypĺňajú jeho priania. Vo verejnom povedomí toto slovo vyvoláva negatívne asociácie hraničiace s predstavou hrôzostrašných a extrémistických organizácií. Ale čo ak sa za ním skrýva niečo úplne [...]

Teror anitikultu

19.06.2024

Pomaly každý občan Slovenska má skúsenosť s nejakou formou bezprávia. Výraznou mierou k tomu prispievajú antikultové organizácie. Tie tvrdo diskriminujú skupiny zaoberajúce sa jógou, podnikateľské štruktúry, náboženské menšiny, všetkých, kto im príde pod ruku. Možno chcú len na tom zarobiť, alebo chcú proti sebe poštvať ľudí, skupiny, rozdeliť spoločnosť, aby [...]

Babička a reportáže predsa neklamú!

18.06.2024

Ako to začalo? Bolo to na rodinnej oslave. Po rezni s majonézovým šalátom prišiel na rad krémeš. Už len pri pohľade na ďalší chod sa mi chcelo spať. Tieto rodinné obedy nedávam. Jediné, čo mi sedí na žalúdku viac ako nezdravé jedlo, sú tie večné klebety. Vždy si to najviac zlízne ten, kto sa z nejakého dôvodu nemôže zúčastniť rodinných osláv. Keď “sa [...]

izrael, gaza, rafah

Izrael zintenzívnil operácie v Rafahu a bombardovanie Pásma Gazy

21.06.2024 13:24

Mesto prežíva humanitárnu katastrofu a ľudia kvôli izraelskému bombardovaniu umierajú vo vnútri svojich stanov, povedal starosta.

Martin Schmarz

Škandál v priamom prenose. Česká televízna stanica potrestala svojho zúrivého komentátora. Komu vynadal?

21.06.2024 13:00

Politický komentátor vykrikoval a nadával, moderátorka ho nedokázala utíšiť. Rozbuškou sa stala debata o zásahu polície proti masovému vrahovi.

ukrajina, eú

EÚ začne prístupové rozhovory s Ukrajinou a Moldavskom budúci utorok

21.06.2024 12:23

Členské štáty EÚ formálne schválili rokovacie rámce pre vecné začatie prístupových rozhovorov s Ukrajinou a Moldavskom.

MiG-29, stíhačky, Ukrajiny, migy

Rezort obrany podáva trestné oznámenie v súvislosti s darovaním migov Ukrajine

21.06.2024 11:47, aktualizované: 11:58

Štátny tajomník potvrdil, že trestné oznámenie sa týka podozrenia zo spáchania sabotáže.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 15785x
Priemerná čítanosť článkov: 1128x

Autor blogu

Kategórie