Aj OSN je na nich krátka: zneužívajú verejné dotácie a škodia, kade chodia

26. mája 2024, Peter, Nezaradené

Občas je to boj s veternými mlynmi. K dispozícii je množstvo dôkazov, súdne rozhodnutia, všetko pekne zdôvodnené na papieri, no aj tak to nestačí. Tak je to aj v prípade francúzskej organizácie CAP-LC (Coordination d’associations et des particuliers pour la liberté de conscience), ktorá má v OSN štatút ECOSOC. Bola založená na obranu mierumilovných menšín a nových náboženských hnutí, ktoré FECRIS už mnoho rokov stigmatizuje ako nebezpečné, škodlivé a totalitné sekty. Práve táto organizácia podala žiadosť na zrušenie FECRISu. Pozrite sa, ako dopadla.

27 dokumentov

Žiadosť na zrušenie FECRISu vychádza zo šírenia diskriminačných a hanlivých vyhlásení v rokoch 2006 a 2009, ako aj z konferencií v rokoch 2015, 2016, 2018, 2019 a 2021 proti viacerým náboženským hnutiam a menšinovým vierovyznaniam, ktoré rešpektujú zákony. Každé z uvedených obvinení CAP-LC bolo podložené konkrétnymi dôkazmi, pričom odvolaciemu súdu v Aix-en-Provence bolo predložených celkovo dvadsaťsedem dokumentov. CAP-LC taktiež odsúdila zneužitie verejných dotácií, ktoré obdržal FECRIS od francúzskeho premiéra. 

Exekučným príkazom z 10. septembra 2022 CAP-LC predvolala FECRIS pred súd v Marseille a požiadala o jej rozpustenie pre činnosti, ktoré považovala za nezákonné.

Ohrozenie demokracie

Dňa 12. decembra 2023 odvolací súd v Aix-en-Provence potvrdil predchádzajúce rozhodnutie, na základe ktorého sa FECRIS napriek snahe vyhnúť sa súdnemu konaniu bude musieť brániť proti žiadosti o zrušenie, ktorú podalo francúzske združenie so štatútom ECOSOC pri OSN. Na čele FECRIS bol až do minulého roku Alexader Dvorkin, ruský pravoslávny propagandista známy svojimi nenávistnými prejavmi proti Svedkom Jehovovým, evanjelickým a protestantským cirkvám, stúpencom hnutia Hare Krišna, scientológom v Rusku a v zahraničí. Má veľmi úzke väzby na televízny kanál SPAS, ktorý na internete zverejnil desiatky videí tohto neslávne známeho propagandistu. Dnes je Dvorkin stále členom správnej rady FECRIS, verejne financovanej protisektárskej organizácie so sídlom vo Francúzsku. 

Dvorkin a jeho organizácia sa dnes pokúša zničiť demokraciu v Európe. Právne úkony sa môžu ťahať roky, kým padne finálny rozsudok, FECRIS môže napáchať kopec škody a vážne ohroziť demokraciu. Ako vidno, ani samotná OSN nie je schopná urýchliť tento proces. Egon Cholakian, špecialista na tajné služby, vo svojom vyjadrení bližšie odhalil mechanizmus fungovania FECRIS, ako aj určitej skrytej sily. Ich najväčšia sila je totiž práve v jej utajení. Obávajú sa prezradenia svojho mechanizmu. Pretože ak ľudia spoznajú pravdu, tieto samozvané organizácie nebudú mať kým manipulovať.

Zdroj: coordiap.com